COOKIE SPA | Słodko, Pysznie, Pięknie! | Blog poświęcony dekorowaniu ciasteczek, muffinek i innych wypieków.
/ KROK-PO-KROKU / RĘKAW DEKORATORSKI I INNE

RĘKAW DEKORATORSKI I INNE

worek.dekoratorski-gl
Agnieszka on 07/11/2014 - 12:58 w KROK-PO-KROKU, PORADY

 

Do dekorowania lukrem królewskim czy kremem maślanym potrzebujesz rękawów i końcówek dekoratorskich. Te akcesoria są do kupienia bez problemów w internecie.

RĘKAW DEKORATORSKI

Dostępne są jednorazowe i wielorazowe. Różnica polega przeważnie na materiale, z którego są wykonane. Jednorazowe wykonane są z folii, wielorazowe często z materiału. Ja używam jednorazowych, bo jest łatwiej i szybciej. Nie wyobrażam sobie mycia woreczka np. po tłustym kremie maślanym. Trudno zmyć z niego cały tłuszcz. Jednorazowe woreczki są tanie i po użyciu bezproblemowo lądują w śmieciach. Do zamykania worków stosuję specjalne fioletowe gumki marki Wilton, ale związywanie worka na supełek też się sprawdza.

KOŃCÓWKA DEKORATORSKA

Inaczej zwana tylką, pomaga w uzyskaniu różnych kształtów z wyciskanych lukrów czy mas. Wzorów i wielkości tylek jest wiele. Każdy rodzaj ma swój numer.
Absolutny „must have” dekoratora to tylki. Numeracja zaczyna się od 00 czyli końcówka o najmniejszej średnicy tworząca najcieńsze linie. Najbardziej popularne to tylki okrągłe o numerach 2 i 3 oraz tylki do ozdobnych kształtów np. w kształcie gwiazdki.

Na stronie firmy Wilton przy każdym rodzaju tylki pokazane są kształty/wzory, które uzyskuje się poszczególnymi końcówkami – przydatne przy zakupie.

ADAPTER DO KOŃCÓWEK DEKORATORSKICH

adapter-tylek

Inaczej zwany przejściówką, którą umieszczasz w worku. Do adaptera mocujesz końcówkę dekoratorską. Adapter nie jest konieczny, bo końcówkę możesz umieścić w worku bez niego. Jednak lukier podczas dekoracji ze względu na styczność z powietrzem lubi się zapychać w tylce. Wtedy trzeba ją wymienić. Mając adapter w worku zrobisz to w 10 sekund. Jeśli tylka jest w środku worka bez adaptera, to musisz wymienić cały worek przenosząc lukier ze starego worka do nowego. Za dużo zabawy jak dla mnie.

A tak przechowuję moje narzędzia

akcesoria.dekoratorskie2

worek.dekoratorski2

worek.dekoratorski3

worek.dekoratorski4

worek.dekoratorski5

0 POST COMMENT
Rate this article

SKOMENTUJ MÓJ WPIS